ul. Wietrzna
853-024 Wrocław
kontakt@drogadodomu.info

Droga Do Domu

Codziennie podejmujemy decyzje, determinujące naszą przyszłość

Mam na imię Władek jestem alkoholikiem


Przez całe dorosłe życie towarzyszył mi alkohol, mimo ponoszonych strat spowodowanych piciem nie chciałem się przyznać do mojego uzależnienia. Broniłem się i byłem oburzony, jeżeli ktokolwiek zwracał mi uwagę, że moje picie nie jest normalne.

Mimo rozwodu, utraty pracy, rodziny i przyjaciół piłem dalej. Byłem fizycznie i psychicznie roztrzęsiony, nie widziałem sensu życia. Prosiłem Boga o śmierć lub o jakąś szansę.

Zdecydowałem się na terapię.

W październiku mija rok jak nie piję. Moje życie uległo zmianie. Dzięki terapii i Wspólnocie AA zrozumiałem, że dalsze picie doprowadzi mnie do śmierci. Teraz kontynuuję terapię oraz współpracuję z ośrodkiem terapii uzależnień. Terapia to była najważniejsza i najmądrzejsza decyzja w moim życiu. Mam pracę, nowych trzeźwych przyjaciół, chodzę z podniesioną głową i cieszę się spokojnym i stabilnym życiem. Budzę się bez kaca, stresu i lęku. Cieszę się każdym kolejnym trzeźwym dniem. Wiem, jaki byłem, jaki jestem i jaki chcę być. Nie chcę wrócić do okresu z przed terapii, czyli do picia.

Spodobało mi się trzeźwe życie i nie chcę go tracić.

Było warto podjąć ten trud.