ul. Wietrzna
853-024 Wrocław
kontakt@drogadodomu.info

Droga Do Domu

Codziennie podejmujemy decyzje, determinujące naszą przyszłość

Detoks Lekowy


Leczenie organizmu zatrutego lekami najczęściej polega na stopniowym zmniejszaniu dawki leku od którego pacjent jest uzależniony, wprowadzeniu leku zamiennego redukującego objawy odstawienia substancji pierwotnej i ewentualnie ułatwienia ogólnego oczyszczenia organizmu poprzez przetoczenie płynów (kroplówka). Niniejsza procedura ustalana jest ściśle pod kątem danego pacjenta.

W trakcie odtrucia podawane są preparaty i leki, dzięki którym redukowane są lub całkowicie likwidowane przykre objawy zespołu odstawienia substancji oraz dzięki którym to organizm regeneruje się, uzupełnia pierwiastki i następuje odbudowa narządów wewnętrznych. Detoksykacja pozwala na przerwanie ciągu lekowego, co jest niezbędnym warunkiem rozpoczęcia dalszej terapii. Jest to pierwszy, ważny krok w kierunku pokonania nałogu.

Po przebyciu detoksykacji samopoczucie pacjenta polepsza się, staje się możliwe normalne funkcjonowanie. Choć detoksykacja sama w sobie nie leczy uzależnienia, umożliwia doraźną poprawę stanu zdrowia i samopoczucia oraz stwarza optymalne warunki do rozpoczęcia terapii w naszym ośrodku.

Detoksykacja lekowa jest długim procesem z uwagi na konieczność stopniowego zmniejszania dawki leku (automatyczne odstawienie leku wprowadza stan zagrożenia zdrowia i życia pacjenta). Dokładny czas trwania leczenia określa zespół ośrodka.

Zawsze przed przystąpieniem do odtrucia przeprowadzany jest wywiad medyczny, w celu wykrycia ewentualnych przeciwwskazań, schorzeń, problemów zdrowotnych, które należy wziąć pod uwagę w trakcie procedur medycznych. Wykonujemy również podstawowe badania krwi w celu ustalenia ogólnego stanu zdrowia pacjenta.

Detoksykacja pozwala na przerwanie ciągu.  Nie leczy uzależnienia, umożliwia doraźną poprawę stanu zdrowia i samopoczucia oraz stwarza optymalne warunki do rozpoczęcia terapii.

Proponujemy stacjonarne odtrucie w komfortowych warunkach składające się z trzech etapów:

  • część medyczna polegająca na usunięciu leku z organizmu,
  • łagodne przejście w stan abstynencji,
  • opieka terapeutyczna pomagająca w podjęciu decyzji "co dalej z moim życiem".