ul. Wietrzna
853-024 Wrocław
kontakt@drogadodomu.info

Droga Do Domu

Codziennie podejmujemy decyzje, determinujące naszą przyszłość

Odwyk narkotykowy — leczenie narkomanii


Detoks narkotykowy osoby po ciągu koncentruje się na redukowaniu nieprzyjemnych fizycznych objawów odstawienia substancji, a dzięki temu zmniejszeniu poczucia przymusu zażycia tej substancji (głodu psychicznego). Podawanie płynów jest tu formą wspomagającą oczyszczanie organizmu z toksyn, głównie jednak pacjent otrzymuje leki objawowe, umożliwiające mu przetrwanie najtrudniejszego, pod względem fizycznym, okresu.

Terapia uzależnień - przebieg

Odwyk narkotykowy rozpoczyna detoksykacja, która pozwala na przerwanie ciągu narkotycznego, co jest niezbędnym warunkiem rozpoczęcia dalszej terapii. Jest to pierwszy, ważny krok w kierunku pokonania nałogu. Po przebyciu detoksykacji samopoczucie pacjenta polepsza się, staje się możliwe normalne funkcjonowanie.

Zawsze przed przystąpieniem do odtrucia przeprowadzany jest wywiad medyczny, w celu wykrycia ewentualnych przeciwwskazań, schorzeń, problemów zdrowotnych, które należy wziąć pod uwagę zanim zostanie dobrana najlepsza dla pacjenta terapia uzależnień. Wykonujemy również podstawowe badania krwi w celu ustalenia ogólnego stanu zdrowia.

Detoks narkotykowy pozwala na przerwanie ciągu. Nie leczy uzależnienia, umożliwia doraźną poprawę stanu zdrowia i samopoczucia oraz stwarza optymalne warunki do rozpoczęcia terapii.

Proponujemy stacjonarne leczenie narkomanii poprzez odwyk narkotykowy w komfortowych warunkach, składający się z trzech etapów:

  • część medyczna, polegająca na usunięciu narkotyku z organizmu
  • łagodne przejście w stan abstynencji
  • opieka terapeutyczna pomagająca w podjęciu decyzji: "Co dalej z moim życiem?"

Czas, w jakim odwyk narkotykowy zostanie zakończony uzależniony jest od rodzaju substancji, którą jest zatruty organizm pacjenta. Nasz ośrodek uzależnień dba o dobre samopoczucie pacjentów w trakcie i po odtruciu.