ul. Wietrzna
853-024 Wrocław
kontakt@drogadodomu.info

Droga Do Domu

Codziennie podejmujemy decyzje, determinujące naszą przyszłość

Odwyk narkotykowy - leczenie narkomanii


Detoksykacja osoby po ciągu narkotykowym koncentruje się na redukowaniu nieprzyjemnych fizycznych objawów odstawienia substancji, a przez to zmniejszenia poczucia przymusu zażycia tej substancji (głodu psychicznego). Podawanie płynów jest tu formą wspomagającą oczyszczanie organizmu z toksyn, głównie jednak pacjent otrzymuje leki objawowe umożliwiające mu przetrwanie najtrudniejszego, pod względem fizyczny, okresu.

Odwyk narkotykowy rozpoczyna detoksykacja, która pozwala na przerwanie ciągu narkotycznego, co jest niezbędnym warunkiem rozpoczęcia dalszej terapii. Jest to pierwszy, ważny krok w kierunku pokonania nałogu. Po przebyciu detoksykacji samopoczucie pacjenta polepsza się, staje się możliwe normalne funkcjonowanie.

Zawsze przed przystąpieniem do odtrucia przeprowadzany jest wywiad medyczny, w celu wykrycia ewentualnych przeciwwskazań, schorzeń, problemów zdrowotnych, które należy wziąć pod uwagę w trakcie leczenia narkomanii. Wykonujemy również podstawowe badania krwi w celu ustalenia ogólnego stanu zdrowia pacjenta.

Detoksykacja pozwala na przerwanie ciągu. Nie leczy uzależnienia, umożliwia doraźną poprawę stanu zdrowia i samopoczucia oraz stwarza optymalne warunki do rozpoczęcia terapii.

Proponujemy stacjonarne leczenie narkomanii poprzez odtrucie w komfortowych warunkach składające się z trzech etapów:

  • część medyczna polegająca na usunięciu narkotyku z organizmu
  • łagodne przejście w stan abstynencji,
  • opieka terapeutyczna pomagająca w podjęciu decyzji "co dalej z moim życiem".

Czas w jakim odwyk narkotykowy zostanie zakończony uzależniony jest od rodzaju substancji, którą jest zatruty organizm pacjenta. Staramy się, żeby samopoczucie naszych pacjentów w trakcie i po odtruciu było jak najlepsze.