Detoks Lekowy

Leczenie organizmu zatrutego lekami najczęściej polega na stopniowym zmniejszaniu dawki leku, od którego pacjent jest uzależniony, wprowadzeniu leku zamiennego redukującego objawy odstawienia substancji pierwotnej i ewentualnie ułatwienia ogólnego oczyszczenia organizmu poprzez przetoczenie płynów (kroplówka). Niniejsza procedura ustalana jest ściśle pod kątem danego pacjenta.

W trakcie odtrucia podawane są preparaty i leki, dzięki którym redukowane są lub całkowicie likwidowane przykre objawy zespołu odstawienia substancji oraz dzięki którym to organizm regeneruje się, uzupełnia pierwiastki i następuje odbudowa narządów wewnętrznych. Detoksykacja pozwala na przerwanie ciągu lekowego, co jest niezbędnym warunkiem rozpoczęcia dalszej terapii.

Jest to pierwszy, ważny krok w kierunku pokonania nałogu.

leki

Po przebyciu detoksykacji samopoczucie pacjenta polepsza się, staje się możliwe normalne funkcjonowanie. Choć detoksykacja sama w sobie nie leczy uzależnienia, umożliwia doraźną poprawę stanu zdrowia i samopoczucia oraz stwarza optymalne warunki do rozpoczęcia terapii w naszym ośrodku.

Detoksykacja lekowa jest długim procesem z uwagi na konieczność stopniowego zmniejszania dawki leku (automatyczne odstawienie leku wprowadza stan zagrożenia zdrowia i życia pacjenta). Dokładny czas trwania leczenia określa zespół ośrodka.

Zawsze przed przystąpieniem do odtrucia przeprowadzany jest wywiad medyczny, w celu wykrycia ewentualnych przeciwwskazań, schorzeń, problemów zdrowotnych, które należy wziąć pod uwagę w trakcie procedur medycznych. Wykonujemy również podstawowe badania krwi w celu ustalenia ogólnego stanu zdrowia pacjenta.

Detoksykacja pozwala na przerwanie ciągu. Nie leczy uzależnienia, umożliwia doraźną poprawę stanu zdrowia i samopoczucia oraz stwarza optymalne warunki do rozpoczęcia terapii.

Proponujemy stacjonarne odtrucie w komfortowych warunkach składające się z trzech etapów:

  • część medyczna polegająca na usunięciu leku z organizmu
  •  łagodne przejście w stan abstynencji
  • opieka terapeutyczna pomagająca w podjęciu decyzji „co dalej z moim życiem”

detox

Pomoc
Przerwij ciąg lekowy

+48 536 983 896