Edukacja i rekreacja jako element terapii uzależnień

W okresie trwania w aktywnym nałogu, często uzależniony odchodzi od swoich pasji, nie dba o zdrowie psychiczne i fizyczne, prowadzi niehigieniczny tryb życia, zaniedbuje sferę rozwoju duchowego i samorozwoju. Większość swojego czasu poświęca na zaspakajanie potrzeb związanych z uzależnieniem.

Dlatego wiemy, jak ważne jest wdrożenie osoby uzależnionej do systematycznej dbałości o swoje ciało, umysł i ducha — to element terapii, o którym często zapominają ośrodki leczenia uzależnień.

Edukacja i rekreacja

Uczymy czerpać zadowolenie z życia

W ośrodku odwykowym „Droga Do Domu” wiemy, że detoks alkoholowy czy detoks narkotykowy to również przygotowanie do życia w przyszłości, poza ośrodkiem. Dlatego terapia uzależnień w naszym wykonaniu troszczy się o niezwykle ważny aspekt ludzkiego życia, jakim jest samodzielne, systematyczne dbanie o siebie. Chcemy, aby nasi pacjenci umieli pracować i odpoczywać, nie zapominając równocześnie o swoim rozwoju duchowym i osobistym.

Terapia AA pomaga nie tylko wygrać z nałogiem, ale także uczy spędzać wolny czas na trzeźwo i czerpać z tego zadowolenie.