W naszym ośrodku zlokalizowanym w pobliżu Wrocławia organizujemy spotkania grupy AA, które odbywają się w każdy piątek o godzinie 18:30. Jest to forma pomocy osobom zmagającym się z chorobą alkoholową, w ramach której uzależniony może skorzystać z doświadczenia i wsparcia innych alkoholików.
Dzięki spotkaniom AA chory ma szansę zwiększyć świadomość na temat swojego uzależnienia i mechanizmów nim kierujących, a także uzyskać praktyczne wskazówki dotyczące życia w trzeźwości. Co więcej Twój udział w meetingach AA może pomóc innym alkoholikom – zawsze, gdy dzielisz się swoimi przeżyciami, ktoś zmagający się z podobnym problemem ma szansę wyciągnąć cenne wnioski z Twojej opowieści i otrzymać wsparcie w procesie leczenia alkoholizmu.
Jednak udział w spotkaniach AA do niczego Cię nie zobowiązuje – masz prawo zachować swoje doświadczenie dla siebie i podzielić się nim dopiero, gdy będziesz na to gotowy. Milczenie nie wyklucza Cię z meetingu, możesz nadal czerpać z historii innych osób i otrzymywać wsparcie w postaci obecności ludzi, którzy również zmagają się z chorobą.
Poniżej zebraliśmy wybrane świadectwa AA – relacje z życia Anonimowych Alkoholików, którzy dzięki terapii i wspólnocie AA postawili pierwsze kroki ku trzeźwości. Dowiedz się, dlaczego zdecydowali się podjąć trud wyjścia z nałogu.