Kadra naszego ośrodka odwykowego

Ośrodek terapii uzależnień „Droga Do Domu” zatrudnia wyłącznie wykwalifikowanych specjalistów. Dlatego nasza kadra to profesjonaliści z uprawnieniami i wieloletnim doświadczeniem w zawodzie. Detoks alkoholowy czy detoks narkotykowy przeprowadzają wyłącznie osoby o odpowiednich kwalifikacjach zawodowych i, co równie istotne, kompetencjach osobistych. Nie wszystkie ośrodki odwykowe przywiązują tak dużą wagę do zatrudnianego personelu jak „Droga Do Domu”. U nas pracują specjaliści – certyfikowani psychoterapeuci uzależnień, lekarze o specjalizacji psychiatrycznej i internistycznej, psychologowie, pielęgniarki. Nasz zespół Tworzą również certyfikowani nauczyciele technik medytacyjnych Soul Body Fusion® – procesu, który przywraca jedność Duszy i Ciała (www.SoulBodyFusion.com).

Trzy filary, na których nasz ośrodek terapii uzależnień opiera swoją filozofię to:

  1. wysoki poziom oferowanych usług
  2. etyka zawodowa
  3. elastyczność, czyli indywidualne podejście do pacjenta

Indywidualne i grupowe leczenie uzależnień we Wrocławiu

Zapewniamy profesjonalną opiekę i pomoc prowadzoną w oparciu o najnowszą wiedzę dotyczącą uzależnień. Jesteśmy na bieżąco w kwestii zapobiegania uzależnieniom i metod leczenia. Stale poszerzamy swoją wiedzę, dzięki czemu jeszcze skuteczniej możemy pomagać naszych pacjentom.

Tworzymy zgrany zespół, który wciąż pokornie uzupełnia wykształcenie i zdobywa nowe doświadczenia. Nasza kadra oprócz wiedzy nabytej podczas nauki, szkoleń i pracy zawodowej, oferuje naszym pacjentom własne doświadczenia oraz przeżycia. Dzięki nim lepiej rozumiemy to, co dzieje się w psychice osoby uzależnionej i terapia alkoholowa lub narkotykowa przebiega sprawniej. Łatwiej nam rozmawiać z ludźmi, którzy nie wierzą, że można pokonać tę chorobę. Łatwiej jest nam pomagać również rodzinom osób uzależnionych i uczyć ich konsekwentnego postępowania z osobami uzależnionymi tak, by podjęły leczenie.

Andrzej Gabiński

mgr Andrzej Gabiński

Certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień (nr 396)

„Pracuje z osobami uzależnionymi i ich rodzinami od 15.06.1989 r. Przez cały okres pracy zawodowej pogłębiam wiedzę i zdobywam umiejętności przydatne w mojej pracy. Pracuję w myśl zasady „rób to co lubisz, a nie będziesz musiał pracować”. Uważam, że zawód terapeuty pozwala mi na pełny kontakt z innymi, który daje mi satysfakcję, siłę i szacunek do człowieka. Uważam, że w ośrodku uzależnień oprócz wiedzy ważny jest klimat jaki nadają ludzie w nim pracujący, którzy zapraszają osoby uzależnione do trzeźwości.”

Certyfikat specjalisty psychoterapii uzależnień, Certyfikat – Metody diagnostyki i leczenia zespołu uzależnienia od tytoniu, Certyfikat – do pracy terapeutycznej z młodzieżą uzależnioną od alkoholu i innych substancji psychoaktywnych oraz ich rodzin. Uniwersytet Wrocławski – Psychologia Zarządzania, Certyfikat do pracy ze sprawcami przemocy.

Prowadzę szkolenia dla Gminnych Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Zespołów Interdyscyplinarnych i grup roboczych, Nauczycieli, Asystentów Rodzin, Pracowników Socjalnych, Programy profilaktyczne w szkołach.

Lilla Gabińska

mgr Lilla Gabińska

Certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień (nr 361)

„Wieloletnie doświadczenie w pracy z osobami uzależnionymi, współuzależnionymi i ofiarami przemocy zdobyłam pracując w stacjonarnych placówkach leczenia uzależnień zarówno w prywatnych jak i państwowych strukturach. Uważam, że najważniejsze w pracy z drugim człowiekiem jest mieć do niego szacunek, bez względu na to w jakim miejscu swojego życia znajduje się. Lubię zdobywać nową wiedzę i nowe umiejętności by móc jak najlepiej pomagać osobom, które tego potrzebują.”

Certyfikat specjalisty psychoterapii uzależnień, Certyfikat – do pracy terapeutycznej z młodzieżą uzależnioną od alkoholu i innych substancji psychoaktywnych oraz ich rodzin. Uniwersytet Wrocławski – Psychologia Zarządzania, Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie.

Prowadzę szkolenia dla Gminnych Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Zespołów Interdyscyplinarnych i grup roboczych, Nauczycieli, Asystentów Rodzin, Pracowników Socjalnych, Programy profilaktyczne w szkołach.

adam Głuszek

mgr Adam Głuszek

Certyfikowany specjalista terapii uzależnień

Jestem absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego. Mam ponad 20 letnie doświadczenie w pracy z osobami uzależnionymi. Posiadam również certyfikat do pracy z młodzieżą uzależnioną od substancji psychoaktywnych.

20210111-Adam-Stawiarski-Nowy-245x300

mgr Adam Stawiarski

Od wielu lat zajmuję się problemem uzależnień oraz relacji w rodzinie. Brałem udział w wielu szkoleniach i warsztatach, zdobyłem wiedzę z zakresu szeroko pojętej psychologii. Mam wieloletnie doświadczenie w pracy z osobami uzależnionymi oraz ich bliskimi.

W swojej pracy z drugim człowiekiem kieruję się uczciwością, szacunkiem, akceptacją i życzliwością, a moim celem jest, by wszyscy chętni byli wolni od nałogu. Wierzę, że każdy człowiek ma do tego potencjał!

Ukończyłem studia psychologiczne ze specjalizacją w zdrowiu i chorobie. Jednak – ponieważ moja chęć zrozumienia ludzkiej psychiki i sposobów zachowań człowieka jest wciąż nienasycona – studiuję dalej. Obecnie jestem na ostatnim roku psychologii klinicznej II stopnia  na DSW we Wrocławiu.

20210111-Lila-Papierowska-208x300

mgr Lila Papierowska

Pedagog specjalny oraz certyfikowany instruktor terapii uzależnień

Interesuję się zagadnieniami dialogu motywującego i jestem zwolenniczką stosowania tej metody w terapii. Fascynuje mnie fakt, że metoda ta otwiera drzwi do zdrowienia nawet w bardzo trudnych przypadkach.

Uważam, że każdy z nas ma możliwość rozwijać się praktycznie do końca swoich dni. Możemy stawać się coraz mądrzejsi, silniejsi, bardziej odważni, wolni i szczęśliwi. W mojej pracy koncentruję się na stworzeniu optymalnych warunków do rozwoju osobistego.

Ważne są dla mnie motywy naszych klientów do podjęcia decyzji o zmianie swojego życia. Z tych motywów splatamy razem trampolinę, z której można się wybić na nowe, wspanialsze poziomy życia.

Dawid Pluta-Plutowski

Dawid Pluta-Plutowski

Lekarz psychiatra

Ukończyłem Akademię Medyczną we Wrocławiu. Na co dzień pracuję jako psychiatra w szpitalu w Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego na stanowisku lekarza rezydenta. Ostatnie lata pracowałem we wrocławskich poradniach zdrowia psychicznego takich jak ” Baby Vita” i ” Towarzystwo Rozwoju Rodziny”.

Mam ukończony kurs integratywnej psychoterapii zaburzeń lękowych w Krakowie. Kształciłem się w ramach studiów podyplomowych z seksuologii klinicznej w SWPS w Warszawie. Obecnie szkolę się w zakresie psychoterapii behawioralno – poznawczej CBT w Warszawie. W Ośrodku zajmuję się diagnozą i leczeniem głównie uzależnień ale również zaburzeń nerwicowych, lęku, zaburzeń nastroju i depresji. Oferuję pomoc w sytuacjach kryzysowych, traumie i przy przeżywaniu silnego stresu.

Agnieszka Burcon

Agnieszka Burcon

Jestem psychologiem oraz terapeutą poznawczo – behawioralnym w toku certyfikacji.
Ukończyłam wrocławski oddział Uniwersytetu SWPS, ze specjalnościami z psychologii klinicznej oraz psychologii zarządzania i marketingu. Od 2013 roku jestem w toku certyfikacji na terapeutę poznawczo – behawioralnego w centrum CBT w Warszawie.

Mam doświadczenie w pracy z pacjentami z całego spektrum zaburzeń – od terapii uzależnień, poprzez zaburzenia osobowości a skończywszy na PTSD. Zdobywałam je m.in. prowadząc terapię indywidualną w Centrum Medycznym Baby Vita, którego pacjentami są osoby cierpiące na wiele schorzeń oraz chorób psychicznych utrudniających im prowadzenie normalnego życia. Odbyłam także staż w Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego przy ul. Korzeniowskiego we Wrocławiu na zamkniętym oddziale psychiatrycznym.

Przez niemal dwa lata współprowadziłam także grupę dla rodzin po stracie dziecka (w okresie okołoporodowym a także poronień na każdym etapie ciąży). Przez kilka lat współpracowałam również z MONAREM W obszarze moich zainteresowań znajdują się:

– zaburzenia osobowości

– PTSD

– zaburzenia lękowe

– zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne

– zaburzenia adaptacyjne

– pomoc w przeżyciu żałoby

– terapia uzależnień

– terapia zaburzeń odżywiania

Jestem członkinią Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej, należącego do European Association for Behavioural and Cognitive Therapies (EABCT)

Pracuję z osobami dorosłymi. Dbając o jakość moich usług, swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

Paweł Stępień

Paweł Stępień

Lekarz psychiatra

Absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Ukończył program specjalizacji z Psychiatrii w Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu. Pracuje w Milickim Centrum Medycznym na Oddziale Psychiatrycznym dla Dorosłych, w Sudeckim Centrum Zdrowia w Pieszycach na Oddziale dla Dzieci i Młodzieży, oraz jako lekarz dyżurny w Szpitalu w Ostrowie Wielkopolskim na Oddziale i Izbie Przyjęć, także w lecznictwie otwartym w PZP. Doświadczenie zawodowe pogłębiał w Szpitalu Psychiatrycznym w Warcie, Szpitalu Psychiatrycznym MSW w Cieplicach. Odbył liczne kursy i szkolenia z dziedziny psychiatrii oraz psychofarmakologii, w tym staż w Riverview Medical Center w New Jersey. Interesuje się szeroko pojętymi nowymi metodami farmakoterapii stosowanymi w psychiatrii wraz z indywidualnym podejściem do każdego pacjenta.

 

20210118-Grzegorz-Jeziorski-200x300

Grzegorz Jeziorski

Lekarz psychiatra

Jestem absolwentem Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Doświadczenie kliniczne i zawodowe zdobywam w Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego. Pracuję również w poradni zdrowia psychicznego oraz z osobami uzależnionymi od alkoholu i innych substancji psychoaktywnych. Ciągle podnoszę swoje kwalifikacje zawodowe uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach. Uważam, że rzetelny wywiad jest podstawą do prawidłowego zdiagnozowania i wprowadzenia odpowiedniego leczenia. Stawiam na holistyczne podejście do pacjenta.

 

Agata Jaskólska-Rybak

Studiowałam psychologię na SWPS we Wrocławiu , specjalność – psychologia kliniczna. Swoją drogę zawodową rozpoczęłam dwanaście lat temu. Doświadczenie zdobywałam w prywatnym ośrodku psychiatrycznym, gdzie pracowałam głównie z osobami uzależnionymi , ale też z zaburzeniami odżywiania, zaburzeniami lękowymi, depresją i innymi zaburzeniami z kregu psychiatrii. Ukończyłam Studium Terapii Poznawczo-Behawioralnej oraz Studium Terapii Rodzin. Brałam również udział w kursie ” Podejście uważności z elementami podejście współczucia ” oraz w mentoringu z Coachingu.

 

20210111-Wiktoria-Sieniuc-176x300

Wiktoria Sieniuć

Studentka 4 roku psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego

Co prawda jestem dopiero na początku mojej ścieżki kariery jako psychologa oraz przyszłego psychoterapeuty, jednak nie brakuje mi ambicji oraz zaangażowania. Zdobywam wiedzę i doświadczenie od osób, z którymi przychodzi mi pracować, dlatego też staram się wnieść w każdy taki kontakt całą siebie, wraz z przestrzenią na emocje i prawdziwe Ja drugiego człowieka.