W naszym ośrodku zajmujemy się leczeniem depresji – jednej z najczęstszych chorób psychicznych. Ma ona wyraźny wpływ na znaczne obniżenie nastroju chorego, co przekłada się często na porzucenie zainteresowań i zaniechania aktywności zawodowej czy społecznej.
W ramach pobytu w naszym ośrodku leczenia depresji zapewniamy opiekę psychiatrów oraz psychoterapeutów, którzy oferują wszelką niezbędną pomoc i towarzyszą w całym procesie zdrowienia. Nasza kadra posiada duże doświadczenie terapeutyczne i jest gotowa udzielić wsparcia każdemu, kto zechce z niego skorzystać. Co więcej umożliwiamy przeprowadzenie leczenia depresji w komfortowych dla chorego warunkach – placówka terapeutyczna zlokalizowana jest w cichej miejscowości nieopodal Wrocławia, a do dyspozycji pacjenta oddajemy przytulnie urządzony pokój z własną łazienką. Umożliwiamy też korzystanie z sauny oraz siłowni i kortu tenisowego.

Częste objawy depresji

Wśród najczęściej występujących objawów zaburzeń depresyjnych wyróżnić można m.in.:
• nieustające i nieadekwatne zmęczenie,
• wszelkiego typu zaburzenia snu i apetytu,
• apatia, utrata zaangażowania,
• utrzymujący się negatywny obraz samego siebie i swoich dokonań,
• uczucie niepokoju czy wręcz stany lękowe,
• zaniedbywanie spraw zawodowych, towarzyskich, a nawet biologicznych.
Osoba cierpiąca na depresję może doświadczać tych i innych objawów choroby, jednak nie musi rozpoznać u siebie wszystkich, by można było stwierdzić, że potrzebuje specjalistycznej pomocy. Przyjmuje się, że warto rozważyć leczenie depresji, gdy dane symptomy utrzymują się dłużej niż dwa tygodnie.

Jak rozpoznać, że potrzebuję podjąć się leczenia depresji?

Z reguły depresja występuje w formie epizodu depresyjnego – trwa on minimum 2 tygodnie, ale niekiedy utrzymuje się dłużej. Istnieje ryzyko, że u osoby, która przeszła taki epizod, dojdzie też do nawrotu zaburzenia. Po czym zatem stwierdzić, że trzeba podjąć się leczenia depresji?
Należy odróżnić objawy depresji od naturalnie występujących reakcji emocjonalnych – pomoże w tym konsultacja z psychologiem. Nie pozostawia jednak wątpliwości, że chorobie warto przeciwdziałać i nie bagatelizować jej zaczątków. Jeżeli depresja dotknęła Ciebie lub bliską Ci osobę, skontaktuj się z nami w celu uzyskania informacji na temat usług świadczonych w ramach leczenia depresji.

Jak wyjść z depresji?

Częste pytanie kierowane do psychologów i psychoterapeutów to: jak wyjść z depresji? To poważne zaburzenie emocjonalne wpływa na obniżenie jakości życia, dlatego szukanie rozwiązań i pomocy w ośrodkach leczenia jest bardzo ważne. Istnieją skuteczne metody pozwalające na powrót do zdrowia. Leczenie depresji można podzielić na:

  • psychoterapię — pozwala na dotarcie do źródła problemu, regularna terapia z psychoterapeutą daje długotrwałe efekty i jest bezpieczna dla zdrowia fizycznego;
  • farmakoterapia — przyczyniają się do przywrócenia równowagi organizmu, co ważne, leki przeciwdepresyjne nie mają działania uzależniającego;
  • psychoterapia i farmakoterapia — czasami połączenie dwóch metod leczenia przynosi najlepsze i długotrwałe efekty.

Celem leczenia jest ustąpienie objawów depresji i powrót do satysfakcjonującego życia. Należy pamiętać, że nie wolno bagatelizować długotrwałego obniżonego nastroju, który utrudnia codziennie funkcjonowanie. Z depresji można wyjść! Jeśli zauważyłeś u siebie objawy depresji, nie czekaj, skontaktuj się z lekarzem lub terapeutą. W celu uzyskania dodatkowych informacji na temat leczenia depresji lub leczenia uzależnień skorzystaj z naszej stron

Depresja, czyli choroba cywilizacyjna

Depresja zajmuje czwarte miejsce wśród chorób powszechnych, cywilizacyjnych. Wpływa na to m.in. stres, ciągłe odczuwanie presji, traumatyczne doświadczenia, szybkie tempo życia. Nie pozwól, aby depresja odmieniła twoje życie. Istnieją skuteczne metody, które wyeliminują objawy choroby. Możesz liczyć na profesjonalną pomoc naszych psychologów i psychoterapeutów.