Czym jest współuzależnienie i jak je leczyć?

Wiemy jak bardzo jesteście bezradni i zrozpaczeni w związku z bliską Wam osobą i jego uzależnieniem!

Pamiętajcie, że osoba uzależniona jest osobą chorą i przestała kierować swoim życiem i jak każdy chory potrzebuje zrozumienia i pomocy!

Nie potępiajcie ich, bo to jeszcze bardziej nakręca spirale uzależnienia! Szczera rozmowa o tym co myślicie i czujecie w związku z piciem, ćpaniem czy tez graniem kompulsywnym oraz chęć pomocy w podjęciu leczenia to jedyne, co możecie zrobić na poczatek!

Depresja

Należy oddać mu pełną odpowiedzialność za swoje życie i nie minimalizować konsekwencji ich picia, ćpania czy też grania!

OSOBA UZALEŻNIONA MUSI DOBIĆ DO PRZYSŁOWIOWEGO DNA, ZEBRAĆ KONSEKWENCJE I WTEDY DOPIERO MOŻE CHCIEĆ SAMA ZMIENIAĆ SWOJE ŻYCIE!

Przykre, ale prawdziwe! Osoba uzależniona nie ma złych intencji, ani złej czy dobrej woli,mechanizmy choroby tak nią kierują by tylko utrzymać się przy piciu, ćpaniu, graniu i tworzyć iluzję normalności. Osoba uzależniona musi zobaczyć koszty społeczne, fizyczne i finansowe swojego uzależnienia. Im dłużej będziemy brać na siebie konsekwencje picia uzależnionego tym dłużej uzależniony będzie trwał w nałogu!

Pomożemy Ci

Nie wiesz co masz zrobić i jak się zachować, przyjdź do nas na bezpłatną konsultację.