Odwyk narkotykowy – leczenie narkomanii poprzez detoks

Detoks, czyli odwyk narkotykowy osoby po ciągu koncentruje się na redukowaniu nieprzyjemnych fizycznych objawów odstawienia substancji, a dzięki temu zmniejszeniu poczucia przymusu zażycia tej substancji (głodu psychicznego). Podawanie płynów jest tu formą wspomagającą oczyszczanie organizmu z toksyn, głównie jednak pacjent otrzymuje leki objawowe, umożliwiające mu przetrwanie najtrudniejszego, pod względem fizycznym, okresu.

Odwyk narkotykowy

Terapia uzależnień – przebieg kuracji

Zawsze przed rozpoczęciem odwyku narkotykowego przeprowadzany jest wywiad medyczny, w celu wykrycia ewentualnych przeciwwskazań, schorzeń, problemów zdrowotnych, które należy wziąć pod uwagę, zanim zostanie dobrana najlepsza dla pacjenta terapia uzależnień. Wykonujemy również podstawowe badania krwi w celu ustalenia ogólnego stanu zdrowia.

Detoks narkotykowy pozwala na przerwanie ciągu. Nie leczy od narkotyków, ale, umożliwia doraźną poprawę stanu zdrowia i samopoczucia oraz stwarza optymalne warunki do rozpoczęcia terapii.

Detoks narkotykowy: stacjonarnie

Proponujemy stacjonarne leczenie narkomanii poprzez odwyk narkotykowy w komfortowych warunkach, składający się z trzech etapów:

  • część medyczna, polegająca na usunięciu narkotyku z organizmu
  • łagodne przejście w stan abstynencji
  • opieka terapeutyczna pomagająca w podjęciu decyzji: „Co dalej z moim życiem?”

Czas, w jakim odwyk narkotykowy zostanie zakończony, uzależniony jest od rodzaju substancji, którą jest zatruty organizm pacjenta. Nasz ośrodek odwykowy  dba o dobre samopoczucie pacjentów w trakcie i po detoksie narkotykowym.

telefon

Pomoc
Przerwij ciąg narkotykowy

+48 536 983 89