Odwyk narkotykowy – leczenie narkomanii poprzez detoks

Detoks, czyli odwyk narkotykowy stosuje się u osób po ciągu narkotycznym. Odwyk koncentruje się na redukowaniu nieprzyjemnych fizycznych objawów odstawienia substancji psychoaktywnych, a dzięki temu zmniejszeniu poczucia przymusu zażycia tej substancji (głodu psychicznego). Podawanie płynów jest tu formą wspomagającą oczyszczanie organizmu z toksyn, głównie jednak pacjent otrzymuje leki objawowe, umożliwiające mu przetrwanie najtrudniejszego, pod względem fizycznym, okresu.

detoks narkotykowy

Przebieg kuracji

Zawsze przed rozpoczęciem odwyku narkotykowego przeprowadzany jest wywiad medyczny, w celu wykrycia ewentualnych przeciwwskazań, schorzeń, problemów zdrowotnych, które należy wziąć pod uwagę, zanim zostanie dobrana najlepsza dla pacjenta terapia uzależnień. Wykonujemy również podstawowe badania krwi w celu ustalenia ogólnego stanu zdrowia.

Detoks narkotykowy pozwala na przerwanie ciągu. Nie leczy z uzależnienia od narkotyków, ale umożliwia doraźną poprawę stanu zdrowia i samopoczucia oraz stwarza sprzyjające warunki do rozpoczęcia terapii.

Stacjonarny detoks narkotykowy

Tak jak w przypadku detoksu alkoholowego proponujemy leczenie narkomanii w systemie stacjonarnym. Odwyk narkotykowy odbywa się w komfortowych warunkach i rozpoczyna się od etapu medycznego, po którym rozpoczyna się okres abstynencji. Następnie łagodnie przechodzi się do etapu terapeutycznego, w którego trakcie chory powinien zmierzyć się z pytaniem „Co dalej z moim życiem?”.

Czas, w jakim odwyk narkotykowy zostanie zakończony, uzależniony jest od rodzaju substancji, którą jest zatruty organizm pacjenta. Nasz ośrodek odwykowy  dba o dobre samopoczucie pacjentów w trakcie i po odtruciu. Cały proces odbywa się pod całodobowym nadzorem wykwalifikowanej kadry medycznej i jest całkowicie bezpieczny.

telefon detoks narkotykowy

Pomoc
Przerwij ciąg narkotykowy

+48 536 983 896